Międzyzdroje

Łagodny klimat, piękna plaża, zabytkowe wille i sąsiedztwo Wolińskiego Parku Narodowego to największe atuty Międzyzdrojów. Niewielkie miasteczko (6 tys. mieszkańców) ma status uzdrowiska, ponieważ w okolicy występują solanki chlorkowo-sodowe i bromkowo-żelaziste o bardzo wysokim stężeniu oraz borowiny. Od kilku sezonów spędzanie wakacji w Międzyzdrojach należy do dobrego tonu.

Niewątpliwie największą atrakcją miasta jest piękna plaża oddzielona od nadmorskiej promenady pasmem piaszczystych wydm. Główne zejście ozdobione dwiema białymi wieżyczkami prowadzi na odnowione molo. Po drugiej stronie promenady (ul. Bohaterów Warszawy) rozciąga się park zdrojowy z zakładem przyrodoleczniczym z przełomu XIX i XX w.

Wejdź na Międzyzdroje noclegi i zarezerwuj wymarzony nocleg.

Nad promenadą góruje luksusowy hotel Amber Baltic, którego bryła przypomina duży statek. Budynek obiega Promenada Gwiazd. Pod tą szumną nazwą kryje się niewielki chodniczek, na którym widnieją odciski dłoni znanych aktorów. W pobliskim Domu Kultury stworzono Muzeum Figur Woskowych (ul. Bohaterów Warszawy 20, 11.00-19.00, po sezonie do 16.00) Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego oraz siedziba dyrekcji parku mieszczą się przy ul. Niepodległości 3 (wt.-nd. 9.00-17.00). W muzeum są prezentowane eksponaty geologiczne pochodzące z wyspy Wolin, ptaki i ssaki występujące na terenie parku (symbolem WPN jest bielik), a także owady i wielka kolekcja ptasich jaj.

Ulica Leśna prowadzi do oddalonego o 2 km od miasta rezerwatu pokazowego żubrów (1 VI-15 IX wt.-nd. 10.00-18.00, poza sezonem pn.-pt. 9.00-18.00). Pierwsze osobniki sprowadzono na wyspę Wolin z Borek koło Augustowa w 1976 r., a obecnie stado liczy kilkanaście sztuk.