Nadmorski Park Krajobrazowy

Wokół rynku w Pucku przetrwał średniowieczny układ ulic. Wznosi się tu gotycki kościół z czerwoną wieżą. Miasto z dwóch stron jest oblewane przez morze, nad którego wodami stoi oparte na polach wielkie drewniane molo ze stylowo okrągłą restauracją bursztynią na końcu.

W okolicach wsi Rzucewo zachowały się pozostałości pradawnej osady z III wieku p.n.e. oraz neogotycki pałac mieszczący obecnie hotel. Do dyspozycji gości są korty tenisowe i stadnina koni. Do miejscowości i wiedzie droga otoczona sędziwymi lipami. Według legendy wsadziła je Marysieńka – żona Jana III Sobieskiego.

Na półwyspie Helskim warto zajrzeć do noclegi Jastarnia – wyjątkowe miejsce otoczone Bałtykiem i Zatoką Gdańską.

Nadmorski park Krajobrazowy słynie ze stromych klifów, malowniczych wąwozów, szerokich piaszczystych plaż oraz borów sosnowych. Na terenie parku utworzono kilka rezerwatów przyrody. Jeden z nich to Dolina Chłapowska na zachód od Władysławowa, ustanowiony w celu ochrony nadmorskiej doliny erozyjnej, z ciekawą roślinnością w strefie krawędziowej Kępy Swarzowskiej. W parku są znakomite warunki do uprawiania windsurfingu i żeglarstwa przybrzeżnego, zarówno na otwartych wodach morza, jak i w Zatoce Puckiej.