Sympatyczny Hel

U kresu wędrówki przez półwysep leży Hel noclegi. Życie tego sympatycznego miasteczka skupia się przy urokliwej ulicy Wiejskiej, przy której stoją niewysokie bielone domki rybaków, niektóre jeszcze z pierwszej połowy XIX wieku. W 1 z najstarszych mieści się słynna Maszoperia, gdzie warto się skusić na smakowita rybę: fladrę w musztardzie, węgorza w winie, łososia z jabłkami i winogronami albo tradycyjnego śledzia po kaszubsku.

Przy biegnącym równolegle do ulicy nadmorskim bulwarze stoi dawny kościół gotycki świętego Piotra i Pawła, w którym urządzono Muzeum Rybackie. Warto pospacerować promenadą wzdłuż Zatoki Puckiej, zajrzeć do dużego, osłoniętego falochronem portu rybackiego czy na przystań jachtową. Zainteresowani militariami powinni skierować swe kroki do skansenu broni morskiej przy ulicy Przybyszewskiego.

Sympatycznym zakończeniem spaceru będzie wizyta w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego gdzie w nowoczesnym fokarium mieszkają maskotki miasta – foki szare znalezione na bałtyckich plażach.