Waligóra

stoki góry, porośnięte rzadkim lasem świerkowym, są niezwykle strome i tak kamieniste, że starsze osoby czasami rezygnują z ich pokonywania

Waligóra (936 m) jest najwyższym szczytem Gór Kamiennych, wieńczącym najwyższą ich część – Góry Suche. Szczyt Waligóry wznosi się bezpośrednio ponad Przełęczą Trzech Dolin, ze schroniskiem Andrzejówka.

noclegi Hel

Od jej strony stoki góry, porośnięte rzadkim lasem świerkowym, są niezwykle strome i tak kamieniste, że starsze osoby czasami rezygnują z ich pokonywania. Łagodniejszym, choć dłuższym wariantem jest zdobywanie Waligóry od południa.

noclegi Jastarnia

Wierzchołek stanowi niewielką polankę, ze słupkiem z napisem Waligóra – 936 m, skałką i paroma bukami. Kiedyś wspinano się na wieżę triangulacyjną, by oglądać panoramy. W XIX w. na zboczach działał ponadto domek myśliwski z punktem widokowym. Dziś wieży, a tym bardziej domku, nie ma, a ładne widoki, ograniczone jednak do Gór Kamiennych i Wałbrzyskich, otwierają się z ok. 3/4 wysokości góry, na prawo od żółtego szlaku, który jako jedyny zdobywa szczyt.